Vi har en engageret forældrekreds, som bl.a. arrangerer legegrupper og madklubber.

Skolens ledelse

 

Billedet mangler

Skoleleder

Kasper Hyldig Føns
Tlf. 6223 4712

kasper.fons@svendborg.dk
Billedet mangler

Viceskoleleder

Lina Birgitte Johansen
Tlf. 6223 4714

lina.johansen@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder Udskolingen

Anne-Mette Haarh
Tlf. 2490 4607

anne-mette.haarh@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder Helhedsskolen og Mellemskolen/SFOleder

Gitte Kondrup Ebbesen
Tlf. 62234707

gitte.kondrup.ebbesen@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder/SFOleder Lundby

Dorte Leerbek
Tlf. 6223 4701 / 2476 0006

dorte.leerbek@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder Centerafdelingen

Laila Dahl Knudsen
Tlf. 62236311

laila.knudsen@svendborg.dk
Billedet mangler

Daglig leder Centerafdelingen

Laila Fiil
Tlf. 62234728

laila.fiil@svendborg.dk
Billedet mangler

Udviklingsleder

Nikolaj Uhrenholdt
Tlf. 3017 6726

nikolaj.uhrenholdt@svendborg.dk