Jeg syntes det er fedt at skolen er delt op i tre aldersgrupper - så legepladser og klasselokaler passer perfekt til alder og interesser

Skolens ledelse

 

Billedet mangler

Skoleleder

Kasper Hyldig Føns
Tlf. 6223 4712

kasper.fons@svendborg.dk
Billedet mangler

Viceskoleleder

Lina Birgitte Johansen
Tlf. 6223 4714

lina.johansen@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder i Udskolingen

Anne-Mette Haarh
Tlf. 24904607

anne-mette.haarh@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder i Ind- og Mellemskolen / SFOleder, Sundhøjafdelingen

Gitte Kondrup Ebbesen
Tlf. 6223 4707

gitte.kondrup.ebbesen@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder i Ind- og Mellemskolen / SFOleder, Lundbyafdelingen

Dorte Leerbek
Tlf. 6223 4701 / 2476 0006

dorte.leerbek@svendborg.dk
Billedet mangler

Daglig leder Centerafdelingen

Laila Fiil
Tlf. 6223 4728

laila.fiil@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder i Centerafdelingen

Laila Dahl Knudsen
Tlf. 6223 6311

laila.knudsen@svendborg.dk
Billedet mangler

Afdelingsleder i Centerafdelingen

Sune Gren
Tlf. 2965 6886

sune.gren@svendborg.dk
Billedet mangler

Udviklingsleder

Nikolaj Uhrenholdt
Tlf. 3017 6726

nikolaj.uhrenholdt@svendborg.dk