Idræt og bevægelse inkluderer uanset boglige, praktiske eller sociale færdigheder. Alle kan være med, når vi lykkes med vores aktiviteter og undervisning.

Skolebestyrelsen pr. august 2017


Billedet mangler

Formand, Forældrerepræsentant

Rudi Rusfort Kragh
Tlf. 62244898

rudi.kragh@mail.dk
Billedet mangler

Næstformand, Forældrerepræsentant

Anders Stricker Bennebjerg
Tlf. 62227851

anders.stricker@svendborg.dk
Billedet mangler

Forældrerepræsentant

Lene Stamer-Ostersen
Tlf. 28441094

stamer.ostersen@gmail.com
Billedet mangler

Forældrerepræsentant

Mie Vode Moll
Tlf.

mie.vode.moll@gmail.com
Billedet mangler

Forældrerepræsentant

Mette Tony Hansen
Tlf. 27200578

mette@praksisarkitekter.dk
Billedet mangler

Ledelsesrepræsentant, skoleleder

Kasper Føns
Tlf. 30176728

kasper.fons@svendborg.dk
Billedet mangler

Viceskoleleder

Lina Birgitte Johansen
Tlf. 6223 4714

lina.johansen@svendborg.dk
Billedet mangler

Medarbejderrepræsentant

Lene Kingo Laursen
Tlf. 3026 0546

lenekingolaursen@gmail.com
Billedet mangler

Medarbejderrepræsentant

Stinne Rex Larsen
Tlf. 28492181

rex@sydfynsmail.dk
Billedet mangler

Medarbejderrepræsentant, suppleant

Anette Holme
Tlf. 62243772

anetteholme@gmail.com