Jeg syntes det er fedt at skolen er delt op i tre aldersgrupper - så legepladser og klasselokaler passer perfekt til alder og interesser

Skolebestyrelsesmødet på Tåsingeskolen den 04. 09. 2013

Skolebestyrelsen pr. august 2016


Billedet mangler

Formand, Forældrerepræsentant

Rudi Rusfort Kragh
Tlf. 62244898

rudi.kragh@mail.dk
Billedet mangler

Næstformand, Forældrerepræsentant

Anders Stricker Bennebjerg
Tlf. 62227851

anders.stricker@svendborg.dk
Billedet mangler

Forældrerepræsentant

Marie Falkesgaard Slot
Tlf. 23838152

mfslot@gmail.com
Billedet mangler

Forældrerepræsentant

Lene Stamer-Ostersen
Tlf. 28441094

stamer.ostersen@gmail.com
Billedet mangler

Forældrerepræsentant

Mie Vode Moll
Tlf.

mie.vode.moll@gmail.com
Billedet mangler

Ledelsesrepræsentant, skoleleder

Kasper Føns
Tlf. 30176728

kasper.fons@svendborg.dk
Billedet mangler

Ledelsesrepræsentant, viceskoleleder

Lina Birgitte Johansen
Tlf. 6223 4714

lina.johansen@svendborg.dk
Billedet mangler

Medarbejderrepræsentant

Dorrit Bang Pedersen
Tlf. 62501544

dorrit.bang@skolekom.dk
Billedet mangler

Merarbejderrepræsentant

Lene Kingo Laursen
Tlf. 3026 0546

lenekingolaursen@gmail.com
Billedet mangler

Medarbejderrepræsentant, suppleant

Anette Holme
Tlf. 62243772

anetteholme@gmail.com

Rudi Rusfort Kragh, formand
Forældrerepræsentant
Telefon 62244898
rudi.kragh@mail.dk

Anders Stricker Bennebjerg, næstformand
Forældrerepræsentant
Telefon 62227851
Mobil 29273012
anders.stricker@skolekom.dk

Marie Falkesgaard Slot
Forældrerepræsentant
Mobil 23838152
mfslot@gmail.com

Lene Stamer-Ostersen
Forældrerepræsentant
Telefon 28441094
stamer.ostersen@gmail.com

Mie Vode Moll
Forældrerepræsentant
mie.vode.moll@gmail.com

Ledelsen er uden stemmeret i skolebestyrelsen

Kasper Føns
Ledelsesrepræsentant
Telefon 30176728
Mobil 30176728
kasper.fons@svendborg.dk

Lina Birgitte Johansen
Ledelsesrepræsentant
Mobil 51545834
lina.johansen@svendborg.dk

Dorrit Bang Pedersen
Medarbejderrepræsentant
Telefon 62501544
Mobil 30688544
mailto:dorrit.bang@me.com

Lene Kingo Laursen
Medarbejderrepræsentant
Telefon
Mail:

Anette Holme
Medarbejderrepræsentant – suppleant
Telefon 62243772
anetteholme@gmail.com
–>